Annem örerdi biz giyerdik. Şimdi daha iyi anlıyorum ki Çok değerliymiş. Çok doğal ve bütçeye katkısı çok fazla... Kolları ağrısa da yorulsa da hiç vazgeçmedi. Hastaneye gitmeden önce bile hep örerdi. Dikerdi; yaratıcı yönü yüksek..  Akşam kız sanat mezunuydu annem... Canım annem... Ne kadar emeğin var üzerimizde hakkını helal et güzel annem... Şimdi ben örüyorum her ilmekte seni anarak... Bana öğrettiğin her bilgi için Allah razı olsun senden...    Filiz'Ce  #HaticeLokumAzyer #HaticeAzyer…

This site has everything you could possibly want to make with granny squares. Épinglé à partir de grandmotherspatternbook.

The method of subtraction in the formation of loops doused sleeves and armholes Participants first 4 and last 4 loops on the spokes.  Start with edge loops, 1 individuals., 2 together for the right, knit to last 4 sts., 2 together left 1 individuals., 1 bead.  This is done in every 2nd, 4th or 6th row as the description requires.  Crosslinking details mattress suture.  Edge I have always rented vyvyazyvaya not at the beginning of the back or facial series.

вязание

The method of subtraction in the formation of loops doused sleeves and armholes…

Free Knitting Pattern for Buttonbox Vest

Versatile Vest Knitting Patterns

Free Knitting Pattern for Buttonbox Vest - Elizabeth McCarten’s vest features a…

Pinterest
Search